mrągowo

poznaj mało znane miejscowości o niezwykłym uroku

Piknik Country czy Mazurska Noc Kabaretowa?

Jedno i drugie, wspaniałe wydarzenia na wysoką skale odbywają się właśnie w Mrągowie i to z nich najbardziej kojarzymy to urocze miasto w województwie warmińsko-mazurskim! Mazurska Noc Kabaretowa organizowana jest nad przepięknym jeziorem Czos, a mrągowski amfiteatr wypełnia się wtedy po brzegi roześmianymi ludźmi z całej Polski. Natomiast na międzynarodowy Piknik Country&Folk do Mrągowa zjeżdżają światowe gwiazdy muzyki oraz licznie zaproszeni goście! Oba te festiwale to największe wizytówki Mrągowa!

Mrągowo

Moc atrakcji!

Oprócz tych dwóch wydarzeń, w Mrągowie możemy znaleźć wiele idealnych miejsc do spędzenia wczasów z rodziną czy samemu! Jeżeli jesteśmy fanami militariów powinniśmy zajrzeć do Muzeum Sprzętu Wojskowego, które jest godnym zwiedzenia miejscem nawet jeżeli w sprawach wojskowości jesteśmy laikami. Gdy mamy zamiar spędzić aktywnie nasze wakacje w Mrągowie idealnymi miejscami będzie zobaczenie Źródełka Miłości, do którego prowadzi ścieżka edukacyjno-widokowa, w ramach której przespacerujemy się obserwując cudowną florę okolic Mrągowa! Nie tylko w okresie letnim jest co robić w Mrągowie... W ferie warto wybrać się na Górę Czterech Wiatrów, która zmienia się w narciarski stok. 

Jeziora, jeziora...

Jeśli zaś mowa o Mazurach to naturalnym będzie spędzenie czasu nad jeziorem Czos lub jeziorem Magistrackim, gdzie możemy w spokoju pływać czy skorzystać z takich atrakcji jak na przykład windsurfing. Nad tymi wspaniałymi naturalnymi obiektami uda nam się również wynająć łódź i pożeglować do zachodu słońca. Ciekawym miejscem, w którym dowiemy się więcej o etnografii całego regionu jest Muzeum Warmii i Mazur przy ul. Zamkowej 2. Przepięknych zabytków nie brak w Mrągowie, gdzie możemy zwiedzić neogotycki kościół św. Wojciecha czy jeden z niewielu Ewangelickich Kościołów w Polsce. Będąc w jakże uroczym mieście jakim jest Mrągowo, wypada zajrzeć na Stary Rynek który onieśmiela swoim klimatem. 

Spacer po Mrągowie

do wakacji jeszcze daleko? Już dziś wybierz się na wirtualną wycieczkę po Mrągowie
Wczasy na mazurach

Udane wczasy na Mazurach

Jeżeli możemy pozwolić sobie na kilkudniowy urlop, to Mrągowo jest idealnym wyborem. Miasto jest liczne w różne hotele i możliwości noclegu, a przyjeżdżając tu na kilka dni na pewno zwiedzimy wszystko co Mrągowo nam oferuje. Natomiast jeśli na zwiedzanie miasta mamy mniej czasu, znajdziemy tu doskonałe oferty pokojów na wynajem na dzień czy dwa! Przyjeżdżając do Mrągowa na pewno się nie zawiedziesz, każdy znajdzie tu coś dla siebie, a propozycje noclegów w okresie wakacji są tu naprawdę idealne. Tak więc nie trać czasu i wybierz Mrągowo na kolejne wczasy ze swoją rodziną, zwiedzaj miasto i spędzaj urokliwy czas nad mazurskimi jeziorami!

© miejsca pełne uroku: odwiedź je wszystkie