niechorze

poznaj mało znane miejscowości o niezwykłym uroku

Wczasy nad Bałtykiem

Idealnym miejscem na wczasy nad polskim morzem jest Niechorze. To miejsce kojarzy się głównie z wyjątkowym położeniem, niedaleko jeziora, blisko lasów sosnowych, w sam raz na wypoczynek. 

Widok z latarnia Niechorze

Wyjątkowy klimat wypoczynku

Wakacje spędzone w Niechorzu zachowują swój klimat dzięki temu, że osada nadal posiada klimat nadbałtyckiej rybackiej miejscowości. W odróżnieniu do wielu miejsc wypoczynkowych nad polskim morzem zabudowa tu jest niska, głównie są tu małe domki, wiele z nich oferuje noclegi.

Latarnia Niechorze

Atrakcje dla każdego

Niechorze jest pełne atrakcji, dzięki którym wakacje będą przyjemne, ale i aktywne. Najsławniejszą atrakcją tego miejsca jest latarnia morska z 1866 roku wybudowana na wysokim klifie, który różni się wizerunkiem od reszty miejscowości położonej na spokojnych, zielonych wydmach. Wczasy bez wieczornych spacerów nie istnieją, ta wioska jest idealna do takich. Znajdziemy tu piękną, spacerową Aleje Bursztynową, która jest jedną z wizytówek miejscowości. Drugim miejscem spacerowiczów jest dawna część rybacka, która dziś zadbana służy turystom. Jeśli jeden akwen wodny w postaci morza nie wystarczy, nieopodal znajduje się jezioro Liwia Łuża, w którym w wyznaczonych miejscach można pływać. Dużo osób oferuje tu noclegi budując tu piękne domki lub wynajmując pokoje w swoich własnych, nie odstają one od przedwojennej zabudowy.

Park Wieloryba - wczasy z dziećmi

Park Wieloryba - atrakcja dla rodzin

Dla osób lubiących bardziej ruchliwe wczasy Niechorze też ma atrakcję, znajdziemy tu stadion piłkarski, skate-park, dużo ścieżek rowerowych, a nawet korty tenisowe. Dla miłośników historii poza Latarnią jest tu wspaniały dworzec Kolei Wąskotorowej z przełomu XIX i XX wieku. Ponadto organizowane są tutaj przeróżne imprezy, eventy oraz koncerty na plaży. Jeśli turyści mają naprawdę długie wakacje to pobliskie miejscowości też aż kipią od atrakcji; w Pogorzelicy znajdziemy kręgielnie i kompleksy basenowe, w Rewalu atrakcje typowo turystyczne jak Park Wieloryba, a w Pobierowie kawał historii w postaci domu letniskowego Ewy Braun. Dookoła Niechorza znajduje się jeszcze wiele innych ciekawych miejsc związanych z historią. Jak widać nie bez powodu to miejsce nazywa się Perłą Zachodniego Wybrzeża.

Wirtualna wycieczka

po latarni morskiej w Niechorzu. Wybierz się w podróż bez wychodzenia z domu.

© miejsca pełne uroku: odwiedź je wszystkie