niedzica

poznaj mało znane miejscowości o niezwykłym uroku

Niedzica to wprost wymarzone miejsce na spędzania czasu aktywnie. 

Zadowolone będą zarówno osoby, które lubią zwiedzać zabytki. Bo najbardziej znaną perką tego regionu jest Zamek Czorsztyn. Chociaż to tylko ruiny zamku to dają pole do uruchomienia wyobraźni. 

Dunajec

Atrakacje

Osoby lubiące aktywne spędzanie czasu będą wręcz zachwycone możliwością uczestnictwa w spływie Dunajcem. To niemal gwarancja pobycia w ciszy i spokoju z naturą i swoimi myślami. Bez wątpienia niezapomniane wrażenie. Dla wielbicieli białego szaleństwa spełnieniem turystycznych marzeń będzie Stacja narciarska Sosny.

Dla miłośników zwiedzania i poznawania zabytków prawdziwą gadką okaże się zapewne Szlak Architektury Drewnianej a szczególnie trasa podhalańska. Składają się na się na nią:

- Kościół pod wezwaniem Najświeższego Serca Pana Jezusa w Bukowinie Tatrzańskiej.
- Kościół pod wezwaniem Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim, który został wpisany na Listę Światowego Dziecięctwa Kultury UNESCO.
- Kościół pod wezwaniem Św. Sebastiana i Matki Bożej Różańcowej w Jurgowie.
- Kościół pod wezwaniem Świętej Trójcy i Św. Antoniego w Łopusznej.
- Kościół cmentarny pod wezwaniem Św. Anny w Nowym Targu.

Trasy rowerowe i nie tylko...

Dla wszystkich lubiących aktywny wypoczynek polecanym trasy rowerowe o różnym stopniu długości i trudności. Wzdłuż Przełomu Dunajca z czerwonego Klasztoru na Słowacji do Szczawnicy. Droga wymarzona do jazdy rowerem. Długość jej to ok 10 km w czasie, których podziwiać można miedzy innymi Sokolicę oraz Trzy Korony od Słowackiej strony. Mała Pętla Zamagurza niegnąca od Niedzicy wzdłuż potoku Kacwin, nadepnie przez przejście graniczne Kacwin - Wielka Frankowa - Ostrunia - Zdziarska Przełęcz - Podspady- Jurgów (polana Podskórne, gdzie znajdują się zabytkowe szałasy) - Rzepiska - Przełęcz nad Łaszanką (przecudne panoramy). A to jeszcze nie wszystko.

Po takiej porcji wrażeń przyda się czas na noclegi w pokojach o różnym standardzie, w zależności od możliwości finansowych. I tak Dom Wypoczynkowy pod Taborem dysonuje 60 miejscami noclegowymi,a także Zespół rekreacyjny Polana Sosy z klimatycznymi, drewnianymi willami - Chatą Spiską i Chatą z Kir. Na trenie ośrodka również jest możliwy aktywny wypoczynek na wczasach, czy wakacjach. Gdyż dysponuje on wypożyczalnie rowerów, gabinet odnowy biologicznej, czy kort do tenisa. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Hotel Pieniny dysponuje pokojami o jednoosobowymi, dwuosobowymi lub trzyosobowymi. Z racji tak szerokiej oferty noclegów będzie idealny zarówno dla grupy przyjaciół, rodziny, młodego małżeństwa, czy sigla chcącego naładować swoje baterie pod roku męczącej pracy.

Niedzica

wybierz się na wczasy do Niedzicy i zobacz Zamek...

© miejsca pełne uroku: odwiedź je wszystkie